CZYTANIE NA POLANIE

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym Czytanie na polanie.

Cele tej akcji to promocja czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole i zachęcenie uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

2 czerwca w akcji wzięło udział 200 uczniów, którzy pod opieką nauczycieli czytali wybrane książki.

Uczniowie klas 4a i 4b (pod opieką pań Bożeny Dąbrowskiej, Katarzyny Perniok i Karoliny Koszeli) prezentowali wybrane przez siebie baśnie i wiersze.
W klasie 4b (pod opieką pani Zdzisławy Rybak) dzieci przedstawiły swój „książkowy niezbędnik wakacyjny”.
Opowiadali o książkach, które planują zabrać na wakacje i je przeczytać.
W trakcie spotkania uczniowie rozmawiali o zbliżającej się nocy świętojańskiej, a z racji tego, że czytanie odbywało się na ukwieconej łące, przy tej okazji było też wicie wianków.
W klasach 5a i 5d uczniowie czytali mity greckie, w 5b „ W pustyni i w puszczy”, a w 8b dowolnie wybrane utwory (opieka pani Barbary Marchewy).
Uczniowie z 5c i 6b czytali swoje ulubione książki i polecali je kolegom (opieka pani Urszuli Baron Gochy).
W 7a (pod opieką pani Wiolety Żehaluk-Niedźwieckiej) uczniowie również zachęcali do czytania proponowanych przez siebie książek.

To były świetne zajęcia i planujemy kolejne w nowym roku szkolnym.

Szkolny koordynator projektu Bożena Dąbrowska