WOJEWÓDZKA KADRA MŁODZIKÓW W PŁYWANIU

Dwoje uczniów naszej szkoły zostało powołanych do Wojewódzkiej Kadry Młodzików w pływaniu na rok 2023/2024 – Oliwia Janas i Jędrzej Stelmach. Jędrek jest członkiem Kadry Wojewódzkiej już po raz drugi.

Na co dzień Oliwia i Jędrek trenują w UKS JUNIOR Kluczbork. Trenują w systemie dwa razy dziennie – skoro świt od 6.00 i zaraz po lekcjach od 15.00. Trenują pod okiem wykwalifikowanej kadry- nauczyciela z naszej szkoły pana Krzysztofa Kilińskiego oraz pana Mateusza Łosionka.

Młodzież poza treningami bierze udział w zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim i krajowym zajmując bardzo wysokie pozycje, czego dowodem jest powołanie do Kadry. Wakacje jednak ich nie dotyczą – trenują przez cały okrągły rok, tu na miejscu w UKS JUNIOR oraz w lipcu i sierpniu na kilku obozowych zgrupowaniach pływackich.