4a i 4c w Kapsule Czasu

Z okazji 770 – lecia Kluczborka, z inicjatywy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku, powstał projekt, który polegał na napisaniu listu do przyszłych pokoleń i włożeniu go do Kapsuły Czasu.
Celem tego działania było uświadomienie mieszkańcom Kluczborka i okolic, jak ważna jest troska o przyszłość poprzez tworzenie dobrej teraźniejszości.
W ramach akcji przygotowano specjalną skrzynię (Kapsułę Czasu), w której zostaną złożone pamiątki z teraźniejszości. Kapsuła Czasu zostanie otwarta komisyjnie za 10 lat i dostarczy wszystkim, społeczności kluczborskiej wielu informacji na temat Kluczborka w 2023 roku.

Do akcji dołączyły dwie czwarte klasy z naszej szkoły- 4a i 4c. Uczniowie tych klas napisali listy, w których opisali teraźniejszość, ale także to, co chcieliby zastać w Kluczborku za 10 lat.

Bożena Dąbrowska