Szlakiem legend – Wieliczka i Kraków

Szlakiem legend – Wieliczka i Kraków – 16 maja 2023r. Klasy – 7A i 5C

Wykute w soli piękne komory, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Nic dziwnego, że uroki Trasy Turystycznej, głównego szlaku Kopalni Soli Wieliczka zachwyciły uczniów i opiekunów. Następnym punktem programu było Krakowskie Stare Miasto, które urzekło nas aurą dawności, pięknem architektury i wyjątkową atmosferą. Docenili to twórcy Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, wpisując na nią jako jeden z pierwszych obiektów właśnie Stare Miasto z Kazimierzem i Wawelem. Wybraliśmy najpiękniejsze i najbardziej znaczące miejsca w sercu starego Krakowa. Dzięki temu przeżyliśmy niezapomniane chwile, spacerując szlakiem legend.
Polecamy!

Uczniowie kl.7A i kl.5C