Lekcja o cyberprzemocy

5 maja br. w klasie 6b odbyły się warsztaty i pogadanka nt. bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy i jej konsekwencjach. Zajęcia poprowadziły panie; asp. sztab. Tatiana Głuszko pracująca w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Anna Lisiak, kurator społeczny przy SR w Kluczborku i nauczyciel PP2.
Rozmawiano o tym, jak zgubne dla dzieci i młodzieży mogą być narkotyki, dopalacze i inne używki, a także jak się zachować, gdy widzimy przejawy agresji, np. na ulicy czy w szkole.

Najwięcej miejsca poświęcono sprawom agresji w sieci. Panie przedstawiły przykłady takich sytuacji oraz przestrzegały przed skutkami niewłaściwych zachowań. Podkreśliły, że nie wolno stać obojętnie wobec takich wydarzeń, ale trzeba być także asertywnym, gdy grupa społeczna wywiera nacisk na kolegę czy koleżankę. Należy stanowczo zaprotestować i szukać pomocy wśród dorosłych.
Uczniowie wzięli udział w ćwiczenia-eksperymentach, których celem było pokazanie młodym ludziom, jak zachowanie grupy może zniszczyć psychikę drugiego człowieka.

Powtarzającym się hasłem było zdanie: Czasem słowo rani bardziej niż czyn.
Dziękujemy zaproszonym gościom za tak pouczającą lekcję.