KOSZYKÓWKA KLAS CZWARTYCH

W dniu 24 kwietnia, na naszej sali gimnastycznej, odbył się Turniej w piłce koszykowej klas czwartych. Pomysłodawcami i organizatorami całej imprezy byli uczniowie klasy 4b, a koordynatorami Kamil Kokot , Nataniel Jakimowicz, Liliana Łobos i Lena Wyskoczil. Do rywalizacji mogły się zgłosić dowolne drużyny utworzone z wszystkich klas czwartych, pod swoimi wymyślonymi nazwami.
Klasa 4b wystawiła trzy drużyny:
Lakers Jr
Syberyjscy
Kolorowe misie
Reprezentacja klasy 4c wystąpiła pod nazwą FC Mafia.

Turniej rozgrywany był w systemie gry „każdy z każdym”, gdzie każda drużyna miała do rozegrania trzy spotkania. Nad przebiegiem wszystkich spotkań czuwał sędzia główny Maciej Gulewicz. Wszyscy zawodnicy walczyli rewelacyjnie, jak to się mówi, zostawili serce na parkiecie. Nie czuli się także osamotnieni, gdyż rewelacyjni kibice z każdej klasy wraz z wychowawcami mocno ich dopingowali.

W ogólnym podsumowaniu całego turnieju dwie drużyny zdobyły taką samą sumę punktów: Lakersi 4 b i FC Mafia 4 c, ale o zwycięstwie zdecydowała liczba zdobytych koszy.
Zwycięzcami I Turnieju Klas 4 została drużyna FC Mafia w składzie: Jacek Filarski, Mikołaj Konstanciuk, Filip Kubica, Michał Chałupka, Maja Kropacz, Hanna Grzelak.

Młodzi organizatorzy przygotowali się znakomicie. Zwycięscy z rąk Kamila i Nataniela odebrali Puchar przechodni, który jest początkiem cyklicznych corocznych rozgrywek.
Wszyscy uczniowie klas czwartych świetnie się bawili, a na koniec zostali pożegnani słodkościami, pysznymi cukierkami przygotowanymi przez organizatorów.

Gratuluję wszystkim zawodnikom, oraz proszę o więcej takich inicjatyw.
M. Maciągowska , M. Gulewicz
Zapraszam do pooglądania zdjęć.