Światowy Dzień Poezji

Święto to jest obchodzone corocznie 21 marca,a zostało ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę.
Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym, a od nas wymaga uwagi, otwartości, empatii.
W tym roku klasy 4a, 4c i 8b również obchodziły to święto.
Uczniowie mieli przygotować ulubiony wiersz i albo pięknie go przeczytać, albo wyrecytować na pamięć.
W klasach czwartych wysłuchaliśmy m.in. wierszy W.Szymborskiej, J. Kochanowskiego, A. Mickiewicza, J. Ratajczaka, J.Brzechwy, J.Tuwima, K.Bednarka, E. Wójcika, a w klasie ósmej aż 13 uczniów wybrało wiersze polskiej Noblistki – W. Szymborskiej. Poza tym usłyszeliśmy wiersze W. Broniewskiego, Cz. Miłosza, J. Tuwima i C.K. Norwida.
To było prawdziwe święto poezji.

Bożena Dabrowska