WYMIENNIKOWNIA ZAKŁADEK

Wisława Szymborska powiedziała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Ta zabawa będzie jeszcze piękniejsza, jeśli do książki, która właśnie czytasz, włożysz oryginalną, nietuzinkową zakładkę.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Mistrzyni Szymborska, a jednym z zadań jest WYMIENNIKOWNIA ZAKŁADEK.
Uczniowie tworzą zakładki z wybranym cytatem naszej Noblistki, dzięki czemu można bardziej popularyzować jej poezję. Każda szkoła, która zgłosiła się do projektu, przesyła co najmniej trzy zakładki do innych placówek, biorących udział w akcji.
Czytajmy książki i popularyzujmy cytaty Wisławy Szymborskiej.
W tej akcji uczestniczą 63 szkoły z całej Polski, wśród niech także nasza.

Wykonane zakładki wysyłamy do wskazanych szkół i czekamy na przesyłki od kolegów z Białegostoku, Kwidzyna i Solcy Wielkiej.
Autorami prac są uczniowie klas 4a, 4c oraz 8b.

Bożena Dąbrowska