Młodzi koszykarze zwyciężają!

W dniu 06.02. odbyły się zawody miejsko – gminne w mini koszykówce chłopców. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów : PSP 2 Kluczbork, PSP Kujakowice, PSP Bogacica, PSP Kuniów oraz nasz zespół w składzie: Świątek Patryk, Ira Marcin, Sobczak Mateusz, Salwierz Kacper, Ptaszek Adam, Kurpet Wojciech, Kupidło Szymon, Kokot Kacper, Kocowicz Kacper, Begar Jakub, Szar Dariusz, Woś Krzysztof.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, a nasza drużyna trafiła do grupy z ubiegłorocznym zwycięzcą PSP 2 Kluczbork, z którym po świetnym meczu wygrała 12:3.
Zwycięzcą drugiej grupy okazał się zespół PSP Bogacica, z którym rozegraliśmy zacięte i pełne emocji spotkanie zwyciężając 12:9 awansując do zawodów powiatowych.
Po zwycięstwie w zawodach miejsko – gminnych udaliśmy się do Wołczyna aby tam zmierzyć się z zespołem PSP Wołczyn.
Spotkanie obfitowało w wiele emocji i zagrań rodem z zawodowej koszykówki NBA, a konkretnie z wsadami piłki do kosza co wprawiło w osłupienie nie tylko przeciwników, kibiców ale również samego opiekuna 🙂

Po pięknym i stojącym na wysokim sportowym spotkaniu nasza drużyna zwyciężyła 18:12 awansując tym samym do półfinałów wojewódzkich w mini piłce koszykowej chłopców.

Gratulacje i trzymajcie kciuki za naszych koszykarzy 🙂
Maciej Gulewicz