Nasi młodzi pływacy wspierają WOŚP

Dnia 20.01.2023 na pływalni NEMO w Praszce odbył się nocny maraton pływacki, który trwał od godziny 19.00- 2.00 w nocy. Uczestnicy mieli przepłynąć jak najwięcej kilometrów, które zostały zamienione na „złotówki” dla WOŚP.
Łącznie pokonano 564 km, co dało kwotę 5.640,00 zł.

W maratonie wzięli udział zawodnicy klubu UKS Junior Kluczbork, wśród których nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Pod okiem trenera Krzysztofa Kilińskiego i Mateusza Łosionka pływali m.in.: Weronika Fartuszyńska (8b) Oliwia Janas (6b), Aleksandra Czerewko (6b), Jędrzej Stemach (6d), i najmłodszy Szymon Fartuszyński (1c).
Łącznie wszyscy zawodnicy klubu przepłynęli 75 km (czyli 750 zł).
Do samego końca maratonu pływała Weronika Fartuszyńska, pokonując dystans 18 km, a najmłodszy Szymon – 3 km.

Cieszymy się, że nasi uczniowie podjęli takie wyzwanie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Pomaganie jest proste.
SIEMA