Wycieczka do Częstochowy

8 grudnia klasy 5c i 6b wybrały się na edukacyjny koncert Świat opery Feelharmony – poczuj klimat do Filharmonii Częstochowskiej.
Występowała: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej oraz chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, chór przygotował Janusz Siadlak, a dyrygował Adam Klocek.
Uczniowie naszej szkoły wysłuchali najpiękniejszych chórów operowych i operetkowych z Traviaty Verdiego, Carmen Bizeta oraz Strasznego dworu Moniuszki. Nie zabrakło znakomitego i wzruszającego chóru z trzeciego aktu opery Nabucco Giuseppe Verdiego, czyli Va, pensiero. W części operetkowej królował Johann Strauss syn i jego kompozycje znane z Zemsty nietoperza oraz Barona cygańskiego.
To niezwykłe i niezapomniane przeżycie.

Młodzież wraz z opiekunami i przewodnikiem ks. Kamilem Banią zwiedzili także Jasną Górę i sanktuarium ze znajdującym się tam cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. To jedno z najważniejszych miejsc wszystkich Polaków oraz pielgrzymów z całego świata. Uczniowie dowiedzieli się niesamowitych historii o tym niezwykłym miejscu, szczególnie opowieść z roku 1655 o najeździe Szwedów i niezapomnianej obronie Jasnej Góry ich zaciekawiła. Największym zainteresowanie cieszył się skarbiec i zabrane w nim drogocenne pamiątki.

Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była udana i w doskonałych humorach wracali do Kluczborka. Niektórym tak spodobały się te miejsca, że jeszcze w drodze powrotnej oglądali film Jerzego Hoffmana pt. Potop, a szczególnie fragment o obronie Jasnej Góry.

Polecamy
uczniowie klas 5c i 6b wraz z: Celiną Targosz, Urszulą Baron-Gochą, Barbarą Marchewą
i ks. Kamilem Banią

Fragment koncertu, w którym uczestniczyliśmy: