GALA POWIATOWA 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

W dniu 11 listopada na hali OSiR w Kluczborku odbyła się uroczysta Gala upamiętniająca odzyskanie przez POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Była bardzo ładna oprawa muzyczna w wykonaniu młodzieży z Centrum Kultury w Kluczborku. Dużo się działo. Władze naszej gminy, w osobach burmistrza Jarosława Kielara, zastępców Romana Kamińskiego, Dariusza Morawca oraz przewodniczącego Rady Miasta Janusza Kędzi wręczali odznaczenia. Jednym z wielu punktów było wręczenie odznaczeń osobom zasłużonym dla środowisk kombatanckich, wręczenie medali Zasłużony dla Kluczborka 2022.
Następnym punktem, było wręczenie przez Burmistrza Kluczborskich Baszt 2022. W tym roku nasza szkoła PSP5 z oddziałami integracyjnym została wyróżniona, a nagrodę Kluczborską Basztę, odebrał z rąk Burmistrza dyrektor Marek Tobiasz w towarzystwie ucznia klasy pierwszej.
W programie Gali znalazło się też miejsce dla młodzieży. Zostały wręczone stypendia dla sportowców, najlepszych uczniów oraz nagrody dla osób promujących Miasto i Gminę Kluczbork. Wśród osób promujących nasze miasta nie zabrakło naszych uczniów. Bardzo miłym akcentem było to, że na scenie pojawili się uczniowie PSP5, trenujący taniec, karate, pływanie.
Nagrody z rąk burmistrza Jarosława Kielara odebrali:
Nina Stasiak, Weronika Fartuszyńska, Jędrzej Stelmach, Oliwia Janas, Emilia Pianka, Liliana Łobos, Martyna Mączka.
Ogromne gratulacje.

W związku z tym, że kluczborski klub pływacki UKS Junior, którego istnienie zapoczątkował Krzysztof Kiliński, obchodzi właśnie 25 – lecie istnienia, uczniowie i rodzice zrobili swojemu trenerowi niespodziankę. Na scenie wystąpiła Weronika Fartuszyńska, która w kilku ciepłych słowach w imieniu pływaków podziękowała trenerowi. Dla pana Krzysztofa był to na pewno szczególny dzień. Gratuluję.
Podsumowaniem Gali było wystąpienie Gwiazdy wieczoru Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Warsaw String Quartet. Kto pozostał do końca, miał przyjemność wysłuchać wspaniałej muzyki.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim odebranych nagród. M Maciągowska