Zaproszenie do Bajki Pana Kleksa w Katowicach

Witajcie w naszej Bajce!
„Pamiętajcie chłopcy – rzekł do nas na samym początku Pan Kleks – że nie będę was uczył ani tabliczki mnożenia, ani gramatyki, ani kaligrafii, ani tych wszystkich nauk, które są zazwyczaj wykładane w szkołach. Ja wam po prostu pootwieram głowy i naleję do nich oleju”.
– Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

28 października klasy 5b i 5c wybrały się do Katowic na lekcje z panem Ambrożym Kleksem, dyrektorem i nauczycielem Akademii w Interaktywnym Centrum Edukacji.
Profesor przygotował dla swoich uczniów niesamowite atrakcje „nie z tej Bajki”, aby każdy uczestnik warsztatów znalazł coś dla siebie. Były: łamigłówki, gry, krzyżówki, piosenki, eksperymenty, zjeżdżalnie, układanki, interaktywne gry planszowe i zabawa zabawa i jeszcze raz zabawa. Przewodnikami po Bajce były Agnieszki, a uczniowie to Adasie.
Do Bajki zaprosił sam pan Piotr Fronczewski, odtwórca głównej roli pan Kleksa w filmie Krzysztofa Gradowskiego, a następnie uczniowie odwiedzili: Krainę Szpaka Mateusza, Bajdocję, Ostatni Rezerwat Przyrody, Planetę Fantazję, Psi Raj, Królestwo Księżniczki Ady.
To miejsce, które zwiedzili uczniowie naszej szkoły, to niesamowity świat fantazji, bajki, ale i nauki, niesamowitych doznań i atrakcji.
Wyjazd na pewno zostanie w pamięci na bardzo długo. Niektórzy już w autokarze stwierdzili, że to ich najlepsza wycieczka.

Uczniowie klas: 5b, 5c oraz opiekunowie: Mariola Sobecka-Drozda, Celina Targosz, Barbara Marchewa, Urszula Baron-Gocha, Karolina Koszela