XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od 1.10.2022 do 7.10.2022 odbędzie się tydzień przygotowań do IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Na terenie szkoły będą rozwieszone plakaty przypominające tabliczkę mnożenia i sposoby na szybką tabliczkę mnożenia. W ramach utrwalania tabliczki mnożenia uczniowie zadają przykłady z tabliczki mnożenia dorosłym (rodzicom, nauczycielom, dziadkom).

Dla klas III- VI tradycyjnie proponujemy konkurs plastyczny na rymowankę pozwalającą zapamiętać wynik mnożenia np. Stado bizonów przez prerię gna. Sześć razy siedem – czterdzieści dwa.
Prace przekazujemy nauczycielom matematyki lub wychowawcą klas III do 6.X.2022.

7.10 2022 odbędzie się egzamin na eksperta tabliczki mnożenia w klasach III- VIII. Uczniowie, którzy otrzymają tytuł eksperta tabliczki mnożenia dostaną ocenę bardzo dobrą z matematyki.

Zapraszamy do zabawy.
Organizatorzy: Zofia Dziaczuk, Alicja Marciniak. Andrzej Dziaczuk