SZLAKIEM KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH – zwiedzamy zabytki Krakowa

21 września klasy 5a, 5d i 6b wybrały się na wycieczkę do Krakowa.
Stolica królów polskich przywitała nas deszczem, ale gdy słońce wyszło zza chmur, zwiedziliśmy: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki i Stare Miasto. Spacer wzdłuż Wisły, karmienie gołębi, obwarzanki, ziejący ogniem smok to następne atrakcje naszego wyjazdu.
Przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał krakowskie legendy, przeniósł nas w dawny świat i nas zaczarował.
Stwierdziliśmy, że wycieczka była udana i koniecznie trzeba przyjechać tu jeszcze raz.
Takie wyjazdy integrują, bawią, ale i uczą.
Celem wycieczki było poznanie życia w XIII-wiecznym mieście, ale przy okazji zjedliśmy zdrowe śniadanie składające się z owoców i warzyw (każdy uczestnik wycieczki-uczniowie i nauczyciele mieli zjeść po jednym zdrowym produkcie-Akcja 5x dziennie owoce i warzywa). Przypomnieliśmy sobie także legendy o: Szewczyku Dratewce i wawelskim smoku, żółtej ciżemce i Wicie Stwoszu, o czakramie, o wieżach Kościoła Mariackiego, o zaczarowanych gołębiach, o Wandzie co nie chciała Niemca czy o panu Twardowskim.
W drodze powrotnej uczniowie grali w skojarzenia, śpiewali i doskonale się bawili, a przecież o to chodzi w naszych podróżach po Polsce.
Przed nami jeszcze dwie stolice: Gniezno i Warszawa.
Do zobaczenia na szlaku.
Uczniowie z klas: 5a, 5d, 6b oraz opiekunowie: Aleksandra Protter, Urszula Baron-Gocha, Zofia Dziaczuk, Magdalena Musiał-Krupicka, Bogusława Golnik