Sukcesy naszych uczniów w międzynarodowym konkursie matematycznym!

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 r.
Kangourou Sans Frontières
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

Konkursowi patronują:
Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Polskie Towarzystwo Matematyczne

Uczniowie z naszej szkoły w tym roku kolejny raz wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR” na szczeblu kraju. Konkurs odbył się już stacjonarnie 17 marca 2022r. o godz. 9.00.
Do konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY” w regionie opolskim przystąpiło łącznie 4214 uczniów, a z naszej szkoły 52 uczniów: 8 uczniów z klas drugich, 13 trzecioklasistów, 12 czwartoklasistów, 9 piątoklasistów, 6 uczniów z klas siódmych i 4 uczniów z klas ósmych. Uczniowie doświadczyli ciekawej przygody z matematyką.

Z naszej szkoły czterech uczniów uzyskało wyróżnienia:
w kategorii Maluch – Marciniszyn Karol kl. 4b (98,75p na 120p),
w kategorii Kadet (na150p):
Wruszczak Jakub kl. 8d (103,75p),
Czerewko Szymon kl. 8d (98,5p),
Jakubczyk Jakub kl. 7e (91p),
Dodam iż kategoria Kadet jest b. trudną kategorią.

Wysokie wyniki z naszej szkoły uzyskali też uczniowie: w kategorii Żaczek najlepsze wyniki uzyskali – Kulig Amelia, Piasta Adam, Skąpski Sebastian – uczniowie z klasy 2b, w kategorii Maluch – Lech Natalia i Drewnikowski Bartosz – uczniowie z kl. 3b, a z klas czwartych Adamski Jakub kl. 4b, w kategorii Beniamin najlepsze wyniki uzyskali Adam Ptaszek kl. 5b i Smaga Helena kl. 5c.

Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrodę książkową i dyplom, a pozostali uczestnicy konkursu upominki od Organizatora konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania.
Zapraszamy do udziału w konkursie KANGUR 2023!

Dyrekcja, grono pedagogiczne
i koordynator konkursu Jolanta Klos