Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

31 maja w Byczynie odbyło się rozstrzygnięcie X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu literackiego „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli”. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły z ogromnymi sukcesami biorą udział w tym konkursie. W podsumowaniu dziesięciu edycji okazało się, że z naszej szkoły było 18. finalistów.
Siatkówka jest dyscypliną niezwykle popularną wśród młodych ludzi. Nie wszyscy grają, ale prawie wszyscy kibicują naszym drużynom. Konkurs ma na celu popularyzowanie tej dyscypliny sportowej, powiększenie grona sympatyków oraz propagowanie form literackich z tematami sportowymi.
W tym roku do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 9 uczniów, a 4 znalazło się w ścisłym finale i wzięło udział w uroczystej gali.
W kategorii literackiej Kaja Adamska z 8c zajęła 1. miejsce , Weronika Fartuszyńska z 7b zajęła 2.miejsce , Wiktoria Pajor z klasy 8 a – zajęła 3.miejsce. Ponadto prace plastyczne Kai Adamskiej z klasy 8 a oraz Zuzi Stańkowskiej z klasy 7b, otrzymały wyróżnienia w kategorii plastycznej .
To wielki sukces i ogromna radość dla uczennic.
Dziewczynki otrzymały piękne nagrody, potem czytały swoje prace przed zgromadzonymi gośćmi. Na koniec był poczęstunek, m.in. jubileuszowy tort.
Dodatkowo nasza szkoła, jako jedyna biorąca udział w konkursie, otrzymała statuetkę z podziękowaniem za wieloletni udział w tym konkursie.
Gratuluję wygranym, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.
Bożena Dąbrowska