Wycieczka do experymentarium

Experymentarium to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru

Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy)

Zajęcia edukacyjne w Experymentarium, to specjalnie opracowane 45-minutowe spotkania, skierowane do grup szkolnych. Omawiane zagadnienia korespondują z programem nauczania. Aktywizujące metody pracy i możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń sprzyjają pogłębianiu zainteresowań naukowych uczniów. Dziś lekcja w Experymentarium!

To zabawa, wymagająca aktywności fizycznej i umysłowej, wspierana przez pistolety laserowe i kamizelki wyposażone w bezprzewodową kontrolę (WiFi). Gra odbywa się na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu. Atmosferę niesamowitości wzmagają dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, gracz, wyposażony w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy, może działać sam lub w zespole.

Właśnie w tym miejscu klasa Vc, Vd i część VIIa wraz z opiekunami spędziła 19 marca 2022 r.