Ploty, plotki, ploteczki

W klasie 4c na lekcjach języka polskiego rozpoczęliśmy cykl zajęć na temat plotki. Uczniowie wyjaśnili to pojęcie, a następnie szukali przykładów z własnego życia na ten temat. Wykonano też plakaty i rysunki. Wszyscy doszli do wniosku, że plotkowanie to zła cecha i przynosi same nieszczęścia.
Dzieci wysłuchały także pięknych recytacji wiersza Jana Brzechwy PTASIE RADIO wygłoszonych przez znanych polskich aktorów i miały przygotować sobie własne interpretacje tej poezji. Dla chętnych był do wyboru drugi utwór, pt. DWA WIATRY Juliana Tuwima. Znaleźli się tacy odważni, którzy nauczyli się przepięknie mówić z pamięci obu wierszy. Bezbłędne przyswojenie sobie tekstu, modulacja głosu, mimika twarzy, ruch sceniczny oraz odpowiednio dobrany kostium i rekwizyty to cechy, które oceniała publiczność, czyli koledzy i koleżanki z klasy.
Były oklaski, a nawet owacje na stojąco.
Występy były naprawdę rewelacyjne i na pewno niektórych małych aktorów zobaczymy jeszcze w szkolnych przedstawieniach.
Powodzenia!
Urszula Baron-Gocha