VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Od marca do maja trwa VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady. W tym roku w akcji wzięła udział klasa 7b. Organizatorem tego projektu jest Wydawnictwo Akapit Press.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz ma na celu wspólne czytanie książek o rodzinie Borejków, śledzenie losów bohaterów poszczególnych tomów powieści oraz zachęcenie do czytania książek.

Na lekcji języka polskiego chętni uczniowie zaprezentowali wybrane fragmenty powieści M.Musierowicz „Opium w rosole”, pięknie je odczytali, omówili swoje wybory i opowiedzieli o innych przygodach , jakie poznali, czytając tę powieść. Uzupełnieniem akcji była prezentacja miejsc związanych z powieścią oraz wywiad z panią Małgorzatą Musierowicz.
Takie zachęcanie uczniów przez uczniów do czytania książek bardzo spodobało się całej klasie.

Bożena Dąbrowska