WIEM, CO JEM!

Dzisiaj klasa 5b uczestniczyła w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Studio Dietetyczno-Kulinarne COOKFUN w Kluczborku.
Uczniowie samodzielnie przygotowywali domowe burgery drobiowe z warzywami oraz owocowe tiramisu. Dodatki były według smaków i uznania. Zaangażowanie dzieci było ogromne, a własnoręcznie zrobione bułki z ciasta drożdżowego oraz kotleciki naprawdę wszystkim smakowały wyśmienicie.
Początkowo sceptycy nie wierzyli, że takie potrawy mogą smakować. Jednak na koniec jeden z uczniów stwierdził, że są przepyszne i odtąd będzie jadał w domu tylko takie. To naprawdę doskonałe podsumowanie lekcji o zdrowym odżywianiu, o doborze dobrych produktów, o różnych smakach, o ilości kalorii i cukru w produktach.
Dzieci robiły doświadczenia i porównywały zawartość cukru w słodkich napojach, energetykach, płatkach śniadaniowych kupionych w sklepach i takich, które można wykonać własnoręcznie w domu, małym nakładem pracy. Był też konkurs rozpoznawania produktów po smakach. Okazało się, że nie każdy zna przyprawy używane na co dzień w domu.
Świetna zabawa, doskonała atmosfera stworzona przez panie prowadzące, właścicielki COOKFUN oraz pachnące pyszne potrawy sprawiły, że lekcja naprawdę wszystkim się podobała. Potem kilka minut doskonałej zabawy na świeżym powietrzu dopełniły całości. W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.
Klasa 5b wraz z wychowawcą