Mitologia do działania skłania

Paulina Radlok, 5b – Ikarowe loty

Uczniowie klasy 5b przez dwa tygodnie pracowali metodą projektu i przygotowali prace dotyczące mitów i mitologii.
Zadanie należało zaplanować i zorganizować działania. Jedni wybrali prezentacje multimedialne, inni albumy, a jeszcze inni przestrzenne modele i makiety. Znaleźli się też i odważni, którzy przygotowali dla całej klasy realny program wycieczki na Kretę lub zestaw ćwiczeń, które wykorzystamy na zajęciach.
Najbardziej wszystkim podobały się warsztaty Oli Czerewko, która nie tylko opowiadała o właściwościach i zastosowaniu miodu, ale także przygotowała lekcję tworzenia świeczek woskowych.
Na koniec przygotowano kącik, gdzie wystawiono wszystkie prace, aby i inni uczniowie mogli je zobaczyć.
Urszula Baron-Gocha