Ogólnopolski projekt PRZEPISUJEMY TOLKIENA

Akcja została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer w Warszawie.
Okazją stała się 130. rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena.
Zadanie polegało na odręcznym przepisaniu ‘Hobbita” ( dowolnym krojem pisma i narzędziem). Z uwagi na ogromne zainteresowanie akcją, rozszerzono przepisywanie na Władcę Pierścieni oraz Silimarillion.
Do akcji zgłosili się chętni uczniowie z klasy 7b i za zadanie mieli ręcznie przepisać wyznaczony przez organizatorów fragment powieści Hobbit.
Grupa uczniów przepisała swoje fragmenty w języku polskim, ale także w oryginalnym języku Tolkiena, czyli po angielsku.
Jest to akcja ogólnopolska, więc prace będą z różnych szkół.
Organizatorzy zebrane rękopisy złożą w jedną książkę i będzie to forma uczczenia urodzin pisarza. A nasi uczniowie będą mieli w tym piękny wkład.

W akcji wzięli udział Zuzia Stańkowska, Daria Zawadzka, Kinga Klisowska, Kaja Dzięgiel, Weronika Fartuszyńska, Paulina Murzyńska, Michał Sikorski, Kacper Kwiatkowski, Marcel Sieniecki, Dominik Stodolski.

Bożena Dąbrowska