XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Drodzy uczniowie i rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 1 października 2021 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W związku z tym w szkole będziemy mieć Tydzień Tabliczki Mnożenia od 27.09. br. do 01.10. br.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na lekcjach matematyki będziemy przypominać tabliczkę mnożenia i rozwiązywać ciekawe zadania.

Nauczyciele matematyki ogłaszają konkurs dla uczniów klas 4-5 na:
-rymowankę pozwalającą zapamiętać wynik mnożenia, np.
Stado owiec przez łąkę gna
Sześć razy siedem – czterdzieści dwa
-albo, przedstaw mnożenie dwóch liczb z wynikiem w postaci rysunku lub komiksu.
Format pracy i technika dowolna, polecamy format A-4.
Prace można ozdobić rysunkami.

Prace proszę oddawać do nauczyciela matematyki, do poniedziałku 27 września br., będą nagrodzone oceną z matematyki, dodatnimi punktami i wywieszone w holu szkoły.

W tym roku chcemy połączyć tabliczkę mnożenia ze znajomością j. angielskiego, dlatego ogłaszamy konkurs dla uczniów klas 6-8 na:
-rymowanki (zdania) ułatwiające zapamiętać wynik mnożenia w j. angielskim, np. I always remember 56 = 7 x 8 because 5,6,7,8.
-albo, przedstaw kilka działań tabliczki mnożenia z opisem w j. angielskim,
np. 6 x 8 = 48 six times eight is forty eight
-lub komiksu w j. angielskim.
Format pracy i technika dowolna, polecamy format A-4, prace można przyozdobić rysunkami.
Prace proszę oddawać do nauczyciela matematyki, do poniedziałku 27 września br. Prace będą nagrodzone oceną z matematyki i j. angielskiego, dodatnimi punktami oraz wywieszone w holu szkoły.

Będziemy się uczyć i bawić, a w piątek 1 października klasy 3-8 napiszą krótki egzamin z tabliczki mnożenia, klasy 3-6 w zakresie 100, a klasy 7,8 trudniejsze przykłady. Uczeń dostanie los z 5-cioma przypadkami mnożenia i dzielenia, jeśli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i piątkę z matematyki.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w akcji, także w gronie rodzinnym.

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Organizatorzy: Z. Dziaczuk, J. Klos, A. Marciniak