Ósmoklasisto – przeczytaj, zanim wybierzesz!

Drodzy Ósmoklasiści,

Czy wiesz w jakich zawodach masz największą szansę znaleźć pracę za kilka lat? Czy wiesz jakich specjalistów poszukują pracodawcy w naszym województwie?
Nie wiesz? To KONIECZNIE przeczytaj informacje poniżej.

Co roku w lutym opracowywany jest zestaw zawodów, na które wzrasta zapotrzebowanie na rynku pracy w najbliższym czasie. WARTO się tym danym przyjrzeć wybierając drogę zawodową. Poniżej wklejam Wam link do obwieszczenia MEN:

KLIKNIJ – dokument w formacie pdf

Proszę zajrzeć na stronę 39 gdzie znajdziecie zawody, na które jest obecnie i w najbliższej przyszłości istotne zapotrzebowanie w województwie opolskim. Przyjcie się również stronie 41 gdzie znajdziecie zawody, na które jest umiarkowane zapotrzebowanie.

Pamiętajcie! Najlepiej wybierzecie zawód i kierunek kształcenia jeśli będziecie mieli dużo informacji o tym w jakich specjalizacjach warto się kształcić w przyszłości.

Jednocześnie informuję, że cały czas jestem do Waszej dyspozycji jeśli macie pytania dotyczące zawodów i kierunków kształcenia. W maju tego roku w naszej szkole zostanie zorganizowany tym razem Wirtualny Dzień Kariery, podczas którego poznamy i podsumujemy wszystkie informacje dotyczące Waszego planowania ścieżek edukacyjno – zawodowych. Już dzisiaj zapraszam!

Łączę pozdrowienia,
Aleksandra Bobrowska
szkolny doradca zawodowy