Biblioteka dla uczniów młodszych

czwartek 8.00- 15.00
piątek 8.00-14.00

REGULAMIN BIBLIOTEKI

Z WYPOŻYCZALNI  MOGĄ KORZYSTAC UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY.

• Czytelnik może wypożyczyć książkę wyłącznie na swoje nazwisko.
  • Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres miesiąca z tym, że uczniowie przygotowujący się do konkursów , olimpiad, referatów mogą wypożyczyć większą liczbę książek lub innych dokumentów bibliotecznych, o ilości dodatkowo wypożyczonych dokumentów decyduje Bibliotekarz uwzględniając między innymi terminowość zwrotów książek.
  • Jeżeli czytelnik nie zdąży przeczytać książki może zwrócić się o przedłużenie, w wypadku, gdy na książkę czekają inni czytelnicy przedłużenia nie stosuje się.
  • Za przetrzymywanie książek można zastosować kary zgodnie z ustaleniem Rady Pedagogicznej [ np. oprawienie książki w zakładzie introligatorskim na koszt czytelnika].Niezastosowanie się do wymierzonej kary spowoduje utratę praw do korzystania z biblioteki na czas określony.
  • Czytelnik może prosić o zarezerwowanie mu potrzebnej książki poprzez wpis na listę oczekujących.
  • Czasopisma wypożycza się na tydzień.
  • Dokumenty elektroniczne wypożycza się na jeden dzień.
  • Podręczniki wypożyczane są na czas potrzebny do nauki, to jest semestr lub dwa semestry.
  • W przypadku zagubienia lub zniszczenia książek lub innych materiałów bibliotecznych należy odkupić taki sam ( lub inny wskazany przez nauczyciela – bibliotekarza ) egzemplarz, o wartości odpowiadającej aktualnej, antykwarycznej cenie.
  • Na tydzień przed klasyfikacyjnym posiedzeniem Rady Pedagogicznej wszystkie książki powinny być zwrócone do biblioteki.
  • W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.