Efekty akcji szkolnej „Tydzień Tabliczki Mnożenia”

W szkole od 27. 09 2021r. do 01. 10. 2021r. trwała akcja tygodnia tabliczki mnożenia, w tym czasie bawiliśmy się i uczyliśmy z naciskiem na tabliczkę mnożenia.

Uczniowie klas 4-8 wykonali ładne plakaty (rymowanki) ułatwiające zapamiętanie przykładów tabliczki mnożenia, klasy 4-5 po polsku, a klasy 6-8 i kl. 4b w języku angielskim, bowiem obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (zobacz galeria zdjęć).

Akcja połączyła matematykę z j. angielskim. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć tabliczkę mnożenia i dzielenia oraz poprawne pisanie liczebników w j. angielskim. Prace były bardzo ciekawe, dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za tę dodatkową pracę bardzo dobrą oceną.

1 października klasy 3-8 napisały egzamin z tabliczki mnożenia. Wielu uczniów zna tabliczkę mnożenia i wielu musi jeszcze popracować nad jej opanowaniem, bowiem pomaga w różnych obliczeniach, także w zakupach.

Tabliczkę mnożenia trzeba ćwiczyć, aby dobrze zdać egzamin ósmoklasisty. Zachęcamy rodziców, rodziny, do wspólnej zabawy z dziećmi, aby w formie zabawy utrwalać tabliczkę.
W tym roku po raz pierwszy do egzaminu dołączyły klasy drugie, pisały egzamin z tabliczki w zakresie 30.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji.
Organizatorzy: Zofia Dziaczuk, Jolanta Klos, Alicja Marciniak