Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców , pedagogów, uczniów, pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powołania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której pan dyrektor Marek Tobiasz oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Mateusz Dybka podziękowali wszystkim: nauczycielom, rodzicom i pracownikom naszej placówki za trud włożony w edukację, a uczniom życzono pięknych chwil w szkole.
Były także kwiaty i nagrody dla nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi.
Po części oficjalnej uczniowie przedstawili żartobliwy program artystyczny, w którym pokazano scenki z życia współczesnej szkoły. Była: groźna pani woźna, nieśmiała młoda nauczycielka i uczennica pierwszej klasy.
Uczniowie z klasy trzeciej: Antek, Ola i Hania zaprezentowali scenkę, kiedy to dyrektor przyjmuje na stanowisko nauczyciela nową kandydatkę.
Chór szkolny wczuł się w społeczność szkolną i nie tylko pięknie zaśpiewał, ale również doskonale odegrał realia życia szkolnego
Śmiechu było co niemiara.
Wszystkim Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i Opiekunom, Pracownikom Naszej Szkoły życzymy: dużo zdrowia, siły, wytrwałości i cierpliwości.