Dni Otwarte w szkołach ponadpodstawowych powiatu kluczborskiego

Marzec jest zazwyczaj w naszej szkole miesiącem, w którym uczniowie klas 8 poznają ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Za nami intensywny czas krótszych i dłuższych wyjść, warsztatów i spotkań, których zadaniem było przedstawienie ósmoklasistom możliwości kształcenia po szkole podstawowej.
Terminarz spotkań, w których brali udział uczniowie klas 8:
03.03.2025
spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Kluczborku oraz Siegenia.

04.03.2025
Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 2 w Kluczborku.

06.03.2025
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Licealno-Techncznych w Kluczborku

06.03.2025
Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1

12.03.2025, 19.03.2025
Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 2 w Kluczborku

25.03.2025
Dzień Otwarty w 1 LO w Kluczborku

25.03.2025, 26.03.2025
warsztaty kulinarne organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku, prezentacja zawodów związanych z gastronomią i żywieniem.

27.03.2025
Webinar z przedstawicielami firmy Avanade oraz Fundacji Sarigato, prezentacja tajników pracy programisty i zespołów projektowych w branży IT.

Uczniowie zapoznawali się z kierunkami kształcenia, specyfiką nauki, możliwościami dalszej edukacji i pracy po ukończeniu każdego typu szkoły oraz z pracą w wybranych zawodach.
Drodzy ósmoklasiści teraz przed Wami czas ważnych decyzji. Zapraszam na spotkania indywidualne jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania dotyczące ścieżki dalszego kształcenia.

Aleksandra Bobrowska
szkolny doradca zawodowy

Przejdź do treści