Odwiedziny w schronisku

Dnia 1 października 2024r. uczniowie klasy VIII D z wychowawcą Anną Radłowską i Panią Beatą Kotowską odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ”Azyl” w Bogdańczowicach, którym opiekują się wolontariusze Stowarzyszenia Oczami Zwierząt
Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, kołder oraz innych potrzebnych akcesoriów dla podopiecznych tego schroniska. Zbiórka karmy, która została ogłoszona i przeprowadzona w naszej szkole odbyła się przy dużym zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej i nauczycieli.
Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Anna Radłowska