MŁODE TALENTY

Sport, aktywność ruchowa, w każdej formie jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. W młodym wieku szukamy, poznajemy różne sporty, próbujemy w nich swoich sił. Wymaga to dużo pracy i poświęceń, aby połączyć to z nauką.

Chciałabym abyście poznali jednego z Was, waszego kolegę, którego mijacie na korytarzu w czasie przerw, a nawet w klasie i nie wiecie , że on chyba znalazł to COŚ.
Uczeń klasy 6 c – KAROL CZEKAŃSKI – znalazł swoją pasie, poprzez realizowanie się w sportach rowerowych. Jest zawodnikiem klubu sportowego KWISA Lubań. W okresie wakacji i obecnie cały czas startuje na zawodach wysokiej rangi.

W Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas zajął 9 miejsce. Podczas dnia drugiego w tych samych mistrzostwach , ze startu wspólnego wywalczył 6 miejsce.
Startował w 3 międzynarodowym wyścigu TURDE POLOGNE JUNIOR, podczas którego w 1 etapie wyścigu na 100 startujących zawodników zajął 4 miejscu, podczas 3 etapu tych samych zawodów wywalczył 5 miejscu. W klasyfikacji generalnej międzynarodowego wyścigu, gdzie rywalizował z setką swoich rówieśników, uplasował się na rewelacyjnym 13 miejscu.
Gratulacje dla Karola, trzymamy kciuki i na pewno jeszcze usłyszymy o jego osiągnięciach. Powodzenia na trasie.