Doradztwo zawodowe

05.09.2024 gościliśmy w naszej szkole doradcę zawodowego z Zespołu Szkół nr 2 w Kluczborku wraz z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Podczas spotkania zorganizowanego na sali gimnastycznej, uczniowie klas VIII usłyszeli wiele interesujących informacji dotyczących kształcenia w zawodach związanych z transportem kolejowym. Nasi goście przedstawili wymagania stawiane kandydatom do pracy w PKP PLK S.A., zagadnienia dotyczące stażu zawodowego oraz odpowiadali na liczne pytania uczniów. Każdy uczeń zadający pytanie otrzymywał za aktywność upominek w postaci gadżetów reklamowych firmy.

W tym roku szkolnym uczniowie klas VIII w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego wezmą udział w wielu spotkaniach z pracodawcami i przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Spotkania te mają na celu przybliżenie uczniom realiów rynku pracy oraz umożliwienie dokonania jak najbardziej trafnego i świadomego wyboru przyszłej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Aleksandra Bobrowska
szkolny doradca zawodowy