Rezultaty akcji szkolnej „Tydzień Tabliczki Mnożenia”

Uczniowie klas 4-8 wykonali ładne plakaty (rymowanki) ułatwiające zapamiętanie przykładów tabliczki mnożenia, klasy 4-5 po polsku, a klasy 6-8 w języku angielskim, bowiem obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (zobacz galeria zdjęć).

Akcja połączyła matematykę z j. angielskim, a uczniowie mieli okazję poćwiczyć poprawne pisanie liczebników w j. angielskim. Prace były bardzo ciekawe, dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za tę dodatkową pracę bardzo dobrą oceną.

2 października klasy 3-8 napisały egzamin z tabliczki mnożenia. W klasach 3-6 tabliczkę mnożenia zdało 71%, a w klasach 7-8 41%. Klasy 7-8 miały tabliczkę mnożenia powyżej 100 i musiały się wykazać sprawnym liczeniem w pamięci, bądź skorzystać z działań pisemnych.

W tym roku uczniowie uzyskali lepszy wynik z egzaminu, niż w roku ubiegłym.
Tabliczkę mnożenia trzeba ćwiczyć, aby dobrze zdać egzamin ósmoklasisty.

Dziękujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji.
Organizatorzy: Zofia Dziaczuk, Jolanta Klos i Alicja Marciniak