Wydarzenia

 • IMG-20180208-WA0010.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  Karnawałowe szaleństwo

       Jak co roku w okresie karnawału, odbywa się w naszej szkole Bal Karnawałowy. W tym roku miał on miejsce w dniu 8.02.2018r. Uczniowie całej szkoły mogli uczestniczyć w imprezie dzięki hojności Rady Rodziców przy PSP nr 5 z OI w Kluczborku, która pokryła wszelkie koszta związane z jej organizacją. Bardzo serdecznie dziękujemy całej Radzie Rodziców za wsparcie w tym przedsięwzięciu!

 • VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła dyplom uznania za aktywny udział w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

 • Pan Kleks w teatrze

                                                        „Pan Kleks w teatrze”

      3 stycznia 2018r. klasy trzecie, czwarte i piąte wybrały się do kluczborskiego kina „Bajka” na spektakl
  pt. „Pan Kleks” zrealizowany na motywach książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Przygotowany został przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

 • Jaselka2017_01.JPG

  Jasełka 2017

    Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 3c Jasełka, które zostały wystawione dnia 20 grudnia 2017r., pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Szczepańskiej. Szkolny chór pod kierunkiem p. Marleny Oszczypko ubogacił Jasełka pięknie wykonanymi kolędami.

 • Kiermasz_Szkolne_Kolo_Caritas_(8).jpg

  Kiermasz Szkolnego Koła Caritas

   
  Na początku grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pakowali sianko na wigilijny stół. Następnie rozprowadzali je w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych oraz na Szkolnym Kiermaszu. Zebrane w ten sposób pieniądze (ponad 400 zł.) zostały przekazane kluczborskiemu Caritas.
 • IMG_20171219_121636.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  Święta tuż, tuż!!!

       Nadeszły czasy nowinek elektronicznych, które zdawałoby się, zmienią na dobre formę składania życzeń. Okazały się one jednak namiastką tradycyjnych kartek świątecznych. I mimo naszego zabiegania przed świętami, wracamy do sprawdzonych i eleganckich form składania życzeń. 

 • IMG_20171208_121645.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  Historia biedronki Klary...

       Od kilku miesięcy nasz młodszy kolega Artur Kaczor, zmaga się z bardzo poważną chorobą. Jest nią białaczka limfoblastyczna. Nasza szkoła stara się wspomóc Artura i Jego rodzinkę w tym trudnym dla nich okresie. Pomimo licznych działań staramy się nie zwalniać. 

 • 10[4].jpg

  Mikołajki w naszej szkole!

  6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

 • Andrzejki2017_(1).JPG

  MAGICZNE ANDRZEJKI W PIĄTCE

  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniu 29.11.2017 r. dyskotekę andrzejkową, przeznaczoną dla uczniów klas IV – VII.
  W ten sposób zachowana została tradycja zabaw andrzejkowych, a jednocześnie uczniowie mogli bawić się we szkole, w towarzystwie dobrze sobie znanych koleżanek i kolegów. Impreza mogła się odbyć dzięki hojności Rady Rodziców, która pokryła jej koszty. Bardzo serdecznie dziękujemy całej Radzie za wsparcie nas w tym przedsięwzięciu! 

 • 24337384_1936608469998840_242005163_n[1].jpg

  ANDRZEJKI DLA KLAS I - III

        Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, … wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

 • Dzien_Otwarty_2017_(1).JPG

  Dzień otwarty

  22 listopada 2017r. o godzinie 17-tej szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami, żeby zobaczyć jak wygląda nauka w tej placówce. W tym roku chętnych, aby zobaczyć naszą szkołę było naprawdę wielu. Przywitali  ich, organizatorka tego spotkania pani Małgorzata Pajor oraz pan dyrektor Marek Tobiasz. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 1c z p. M.Krupicką oraz chór szkolny pod kierunkiem p. M.Oszczypko. Goście zainteresowali się piękną wystawą prac owocowo - warzywnych w holu szkoły, wykonanych przez uczniów. Czego tam nie było? - roboty, kwiaty, lokomotywa z wagonami, przepiękne kosze z darami jesieni, a także niezwykle barwne plakaty promujące wartości odżywcze konkretnych owoców i warzyw.

 • Trzymaj_Forme(10)[2].jpg

  Akcja prozdrowotna ,,Trzymaj formę"

  Akcja prozdrowotna 5x dziennie warzywa i owoce pod hasłem ,,Trzymaj formę”  odbyła się 22 listopada 2017r.
  Jest przeprowadzana w naszej szkole od 2003 roku. Uczniowie chętnie uczestniczą w realizacji zadań  o charakterze prozdrowotnym.  

 • 23316670_1477082662370036_6726442583753106357_n.jpg

  Kreatywne zajęcia dla młodych konstruktorów w klasie IIIB

  9.11.2017 uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w zajęciach dla małych konstruktorów zorganizowanych i przeprowadzonych przez rodziców.   

 • IMG-20171103-WA0001.jpg

  Wycieczka kl IIIB do Radia Doxa na warsztaty ekologiczne

  W dniu 3.11.2017 klasa IIIB wraz z wychowawczynią Aliną Dreksler została zaproszona do Radia Doxa na warsztaty ekologiczne, które organizowało radio w ramach projektu ,,Dorośli i dzieci segregują śmieci”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Józefa Chyży – grafika, artystę plastyka pracownika Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. 

 • Dzien_Niepodleglosci_2017_18_(2).JPG

  Uroczystość z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości

  Tydzień Patriotyczny - „Byliśmy, jesteśmy, będziemy”

          Od 99 lat Polska jest krajem niepodległym. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo nad wojskiem. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni, co m.in. oznaczało koniec I Wojny Światowej. Z tej okazji w naszej szkole czcimy to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii. W dniach 6-10 listopada 2017 r. odbył się Tydzień Patriotyczny, połączony z Dniem Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku – Emilii Plater, hrabianki i kapitan Wojska Polskiego, która w czasie powstania listopadowego walczyła o niepodległość naszego kraju. W tym roku obchody tych świąt były bardzo radosne, bo tak właśnie chcemy czcić zwycięstwo i upragnioną wolność.

 • Patron_Emilia_Plater_(1).JPG

  Nasza patronka Emilia Plater

        W dniach 6-10 listopada 2017 r. odbył się Tydzień Patriotyczny, połączony z Dniem Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku – Emilii Plater, hrabianki i kapitan Wojska Polskiego, która w czasie powstania listopadowego walczyła o niepodległość naszego kraju. W tym roku obchody tych świąt były bardzo radosne, bo tak właśnie chcemy czcić zwycięstwo i upragnioną wolność.

 • Iluzjonista_(8).JPG

  Iluzjonista w naszej szkole

 • Pasowanie_klas_I_2017_(1).JPG

  Pasowanie na ucznia klasy I

  Dnia 30 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia".  Do pasowania przystąpili uczniowie czterech klas pierwszych, wraz z wychowawczyniami panią Beatą Janicką, panią Anetą Żywicą, panią Magdaleną Krupicką,  panią Weroniką Markiewicz oraz panią Katarzyną Reszko, nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej. Uczniowie starannie przygotowali się do uroczystości na którą przybyli wraz z rodzicami. Oprócz bohaterów dnia w pasowaniu wzięli udział: pan dyrektor Marek Tobiasz, pani wicedyrektor Jolanta Kielar,pan burmistrz Jarosław Kielar oraz z-ca dyrektora Administracji Oświaty pani Elżbieta Siemońska. Do szkolnej społeczności uczniów wprowadziły Szkolne Duszki, które  przeprowadziły turniej wiedzy i umiejętności. Uczniowie wykazali się umiejętnościami śpiewu, tańca, recytacji. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie, po którym nastąpiło symboliczne pasowanie wielkim ołówkiem. Świętowanie pierwszaków zakończyło się pysznym poczęstunkiem w klasach.

 • Spotkanie_autorskie_z_Kazimierzem_Szymeczko_(1).JPG

  Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

  W dniu 18 października 2017 w Sali korekcyjnej naszej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko. Na dworze smutno, szaro i ponuro, a w sali, gdzie odbywało się spotkanie uśmiech, ciekawość i mnóstwo pytań, którymi uczniowie zasypywali autora. Działo się tak dlatego, że pisarz w swoich książkach wyczarowywał bardzo różne obrazy – i historyczne, o  miłości, z dreszczykiem, detektywistyczne i inne. Każda książka otwiera inny świat, którego w zwyczajny sposób nie da się zobaczyć. W spotkaniu brały udział uczniowie klas czwartych i jedna klasa trzecia. Były to niezapomniane chwile…Popatrzcie na zdjęcia!

 • Europejski_Dzien_Przywracania_Czynnosci_Serca_(10)[2].jpg

  Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października WOŚP organizuje bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku dzięki  pomocy i zaangażowaniu Rady Rodziców, która podarowała nam cztery fantomy mogliśmy również przystąpić do tej akcji. W naszej szkole od godziny 12.00 do 12.30 w akcji wzięło udział 272 uczniów czym pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Brawo!!!

 • Dzien_Edukacji_Narodowej_(1).JPG

  Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 16.10.2017r.odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.

     Na początku akademii zostały wprowadzone sztandary szkoły i odśpiewano hymn państwowy dla upamiętnienia  powstania Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły, pan Marek Tobiasz przywitał zebranych, wygłosił przemówienie , złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Głos zabrała również była dyrektor tej szkoły, pani Irena Kielar życząc wszystkim sukcesów w pracy.

 • Pielgrzymka_Szkolnego_(3).jpg

  Pielgrzymka uczniów ze Szkolnego Koła Caritas

  W sobotę 7.10.2017 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w 25 pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy.

 • Europejski_Tydzien_Swiadomosci_Dysleksji.jpg

  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

  Rozpoczął się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

  Jesteśmy w: radio.opole.pl/100,213863,obalic-stereotypy-o-dyslektykach-europejski-tydz

  Z tej okazji kluczborska Szkoła Podstawowa nr 5 przygotowała szereg wydarzeń, które mają rozprawić się z mitami o dysleksji. Będą warsztaty z rodzicami dzieci dyslektycznych oraz zajęcia dla uczniów.

  - Pierwsze symptomy świadczące o dysleksji pojawiają się już w pierwszym roku życia dziecka, im wcześniej rodzic je zdiagnozuje, tym większa szansa na edukacyjne sukcesy dziecka - mówi Aleksandra Lignarska, terapeuta pedagogiczny i współorganizator wydarzenia. 

 • P1170401[1].jpg

  Międzynarodowy Dzień Kropki

  Dnia 15 września 2017 roku za sprawą p. Magdaleny Krupickiej, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki, święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie zapoznali się z książką pt. "The Dot" (R.Raynolds) od której wszystko się zaczęło. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Tego dnia wszystkich obowiązywał strój w kropki. Na przerwach odbywały się zabawy z chustą animacyjną oraz sesja zdjęciowa w kropki.  Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Mam talent i kropka !". Chwaliliśmy się swoimi talentami. Okazało się, że nasza szkoła jest pełna talentów! 

 • Pouczajaca_lekcja_(6).JPG

  Pouczająca lekcja języka polskiego

              15 września 2017r. w klasie IVd  odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Szymon Czerewko, uczeń tej klasy, zaprosił gościa, pana  Marcina Pawlickiego, który jest laureatem orderu  „Serce Dzieci”. Otrzymał go od dzieci, za swoja działalność, właśnie na rzecz tych najmłodszych. O odznaczenie pana Marcina wystąpiły dzieci, które otrzymały pomoc dzięki organizowanym przez niego akcjom charytatywnym. Wymieniały m.in. jego zaangażowanie w akcje „Spokojny sen dziecka”, „Zdążyć z pomocą”, „Dawcy narządów”, „Zostań dawcą szpiku”.

 • Uwaga! VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniach 25.09 - 29.09.2017r. pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Zapraszamy do udziału w akcji!

 • Rozpoczecie_roku_szkolnego_2017_18_(0).JPG

  Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18

     4 września 2017r. w PSP nr 5  w Kluczborku nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018.
  O godzinie 8.30 uczniowie klas I-IV spotkali się na uroczystej akademii. Przybyło mnóstwo gości: rodziców, opiekunów dzieci z klas pierwszych, nauczycieli, pracowników naszej szkoły. Pan dyrektor Marek Tobiasz przywitał wszystkich bardzo serdecznie, a następnie obejrzano program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką p.Urszuli Baron Gochy, p. Alicji Lachowskiej, p. Marleny Oszczypko, p. Małgorzaty Pajor, p.Patrycji Pietrzykowskiej. Były piosenki, tańce, wiersze i skecze.

 • Zakonczenie_roku_szkolnego_2016_17_(1)[1].jpg

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

  23 czerwca 2017r.odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.
  Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele pracownicy szkoły.
  Dyrektor Szkoły pan Marek Tobiasz podziękował uczniom, nauczycielom za pracę i naukę, życzył wszystkim zebranym wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

 • Apel_uczestnicy_konkursow_(1).JPG

  Apel wyróżniający uczniów reprezentujących szkołę w konkursach

  14 czerwca 2017r. odbył sie w naszej szkole apel dla klas IV-VI poświęcony uczniom reprezentujących naszą szkołę w konkursach oraz zawodach sportowych. Dyrektor Marek Tobiasz  poinformowal uczniów i nauczycieli o zajęciu przez naszą szkołę I miejsca  w gminnym rankingu szkół. Podziękował  wszystkim uczniom za  wysiłek i wkład pracy dzięki któremu nasza szkoła uzyskała tak wysoki wynik.  Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych konkursach i zawodach zostały wręczone symboliczne długopisy.

 • Wycieczka_rowerowa_kl_5c_(1).jpg

  Wycieczka rowerowa klasy 5c

     Najpierw spotkanie przy fontannie w parku. Szok! Niedowierzanie, że aż tulu uczniów i rodziców z kl.Vc przyjęło zaproszenie Rady Rodziców z tej klasy i zdecydowali się spędzić piękne piątkowe popołudnie i wieczór razem.

 • Dzien_Dziecka2017_01.JPG

  Festyn z okazji Dnia Dziecka 3. 06. 2017r.

     Dnia 3 czerwca 2017r. odbył się w naszej szkole II Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców we współpracy z Dyrekcją, rodzicami i opiekunami uczniów, nauczycielami i pracownikami szkoły.
    Przygotowano wiele atrakcji: występy uczniów-pokaz tańca towarzyskiego, jogi i zumby, mini-koncerty, scenki teatralne, a także spektakl
  „Piękna i Bestia” teatrzyku interaktywnego z Krakowa.  Dzieci wraz
  z rodzicami brali udział w różnych zawodach i konkurencjach sprawnościowych, zbierali punkty, a na koniec imprezy kupony z ich nazwiskami losowano i zwycięzcy otrzymywali nagrody. Tego dnia odbył się pokaz tresury psów policyjnych oraz „kąpiel-niespodzianka”, którą przygotowała straż pożarna. 

 • Wycieczka_kl_5b_i_5c_(2).jpg

  Wycieczka kl VB i VC do Miasteczka Westernowego i Muzeum Ognia

        26 maja 2017r. klasy VB i VC wraz z nauczycielkami: p.Joanną Sierakowską, p. Urszula Baron-Gochą i p.Anną Gulką pojechały na wycieczkę w bardzo interesujące miejsce, a mianowicie do Miasteczka Westernowego i Muzeum Ognia w Żorach. Miasta położonego ok.35 km od Katowic.

 • Z_basnia_i_legenda_(29)[1].jpg

  Z Baśnią, Mitem i Legendą

           W dniu 31 maja 2017w naszej szkole odbył się  konkurs „Z baśnią, mitem i legendą". Wzięły w nim udział klasy IV -VI. Po przywitaniu i przedstawieniu celu konkursu oraz omówieniu przebiegu, drużyny rozwiązywały test – w tym samym czasie z zespołów klasowych wyłoniono ochotników, którzy zgłosili się do testu  ładnego czytania wybranej baśni, mitu lub legendy. Odbyło się to w oparciu o książki zakupione w ramach projektu „Książki naszych marzeń”: Czytano głośno teksty: Baśń z Nowej Gwinei – Dar rzeki Fly, W krainie legend: Biała dama, Mity greckie, Mit o Syzyfie bądź o Bellerofoncie.
      W czasie, gdy komisja poprawiała testy, klasy zdobywały dodatkowe punkty prezentując scenkę do dowolnej baśni, mitu czy legendy. Konkurs zainteresował uczniów literaturą, okazało się, że klasy z zaangażowaniem podeszły do zadań. Było dużo satysfakcji z występów oraz pytań o inne utwory dostępne w bibliotece.

   

 • Dzien_Ziemi_2017(1)[1].jpg

  Dzień Ziemi

          12 maja 2017 roku w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w obchodach  Dnia Ziemi pod hasłem  ,,W kierunku natury”
       Uczniowie   realizowali zaplanowane zadania pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zajęcia odbyły  się  w szkole i w terenie.  Uczniowie  wykonali; plakaty na temat ,,Mówiące krany’’, ,,Hasło ekologiczne’’ Alfabet Ekologii.  

 • XII_Konkurs_Dzieciecej_Poezji_Mowionej_i_Spiewanej_(1).JPG

  XII Konkurs Dziecięcej Poezji Mówionej i Śpiewanej

 • Konstytucja_3_maja_(24).JPG

  Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

             Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodzono w naszej szkole bardzo uroczyście. Dnia 05 maja 2017 r. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w akademii przygotowanej z tej okazji.
            Zaprezentowane teksty zwracały uwagę na tradycje narodowe, wydarzenia, symbole, które powinny być ważne dla każdego Polaka, bo ".... naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". Młodzi "aktorzy" z klas V a, VI c, IV c, II a , którzy wcielili się w postacie króla, posłów sejmowych i recytatorów, starali się pokazać nastroje ludu Warszawy, ich obawy i nadzieje w tym  historycznym dla Polski momencie.

 • Julia_Golys_odbiera_nagrode_za_I_miejsce.png

  Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej Przyjaciel Przyrody 2017

     27 kwietnia 2017r.w Stobrawskim Parku Krajobrazowym  zorganizowano   VIII edycję wojewódzkiego konkursu „Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej – Przyjaciel Przyrody 2017”  Tegorocznym tematem olimpiady był „Las i jego mieszkańcy”.

 • Konkurs_recytatorski_2017_(1).JPG

  Konkurs recytatorski 2017

    27 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Lubianej. Uczniowie klas I-VI recytowali utwory Danuty Gellner. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Były kolorowe stroje i ciekawe rekwizyty. Uczestnicy zadbali o ruch sceniczny, dykcję i wyraz artystyczny. Poziom był bardzo wyrównany i komisja miała nie lada problem, aby wybrać najlepszych.

     W  kategorii klas I-III wygrała uczennica kl.IIA Justyna Pochyńska, a w klasach IV-VI Marta Klicińska z klasy IVC. Obie dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę w gminnym etapie tego konkursu w Kuniowie. Trzymamy za nie kciuki!

 • Pierwszy_dzien_wiosny_2017_(5).JPG

  Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Na boisku szkolnym odbyło się wspólne palenie Marzanny. Następnie na sali gimnastycznej odbyły się występy uczniow w konkursie ,,Mam Talent". Dzieci przedstawiały swoje talenty indywidulanie lub grupowo w dwóch grupach: klasy I-III i klasy IV-VI. Występy młodych artystow bardzo się podobały a publiczność dopingowała ich oklaskami  doceniając ich odwagę i talent.

 • Swiatowy_Dzien_Chorego_(1).jpg

  Światowy Dzień Chorego

  Przed feriami na lekcjach religii uczniowie naszej szkoły wykonywali laurki dla chorych. Laurki zostały przekazane kluczborskiemu Caritas i następnie trafiły do chorych. W ten sposób, co roku, z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego, próbujemy wywołać uśmiech na ich twarzach :-)

 • Calineczka_(1).JPG

  Przedstawienie ,,Calineczka"

               8 lutego br. uczniowie naszej szkoły obejrzeli  przedstawienie na motywach baśni najsłynniejszego baśniopisarza  H.Ch.Andersena pt. „Calineczka”.
             Młodzi aktorzy bardzo solidnie i długo ćwiczyli, aby wersja komediowa tego utworu podobała się widzom i udało się. Reżyserką  spektaklu była pani bibliotekarka Renata Minkus, dekoracje wykonała pani Alicja Marciniak, a głosem doradczym została, już po raz czwarty pani Urszula Baron-Gocha Szkolny Rzecznik Praw Ucznia.

 • Koledy_w_Kosciele_NSPJ_(1).jpg

  KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE NSPJ

  29 stycznia 2017r. w Kościele parafialnym NSPJ miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry Szkoły Muzycznej w Kluczborku.
  Skład chóru wzmocniły dzieci i młodzież z kluczborskich szkół podstawowych. Nie zabrakło również chóru PSP nr 5 przygotowanego przez p. Marlenę Oszczypko.

 • Jaselka_2016_(5).JPG

  Jasełka 2016

  Dnia 22 grudnia, jak co roku,  w naszej szkole odbyły się jasełka, które wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wystąpiło wielu uczniów. Tańcem Śnieżynek powitały nas dzieci ze szkolnej świetlicy. Następnie uczniowie klas 2d i 2e z Klubu Małego Literata zaprezentowali inscenizację kolędy „Przybieżeli do Betlejem” , a klasa II c - przedstawienie „Ziarenka czułości”.  Konferansjerami byli uczniowie z klasy VI b, natomiast szkolny chór uświetnił występy pięknymi kolędami i pastorałkami.

 • 2016.12.09_Jarmark_BN_(1).jpg

  JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016

  Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy zgromadził wystawców z całej Polski. Celem nadrzędnym była zbiórka środków na leczenie chłopca z Kluczborka, chorego na mózgowe porażenie dziecięce.

  Chór naszej szkoły prowadzony przez  p. Marleną Oszczypko przyłączył się do tej akcji.

  9 grudnia 2016 r. dziewczęta wraz z akompaniującym na keyboardzie Igorem Paluszczak z klasy Va wystąpiły na kluczborskim rynku gromadząc wielu słuchaczy.

 • DSC_7673.jpg

  Dzień otwarty

    22 listopada o godzinie 17  szkołę odwiedziły przedszkolaki z pobliskich przedszkoli i nie tylko. Przyszli z rodzicami i opiekunami, żeby zobaczyć jak wygląda nauka w tej placówce. W tym roku chętnych, aby zobaczyć tę szkołę było naprawdę wielu. Przywitali  ich, organizatorka tego spotkania pani Małgorzata Pajor oraz pan dyrektor Marek Tobiasz.

 • akcja_prozdrowotna_5xdziennie_owoce_i_warzywa_(14).JPG

  Akcja prozdrowotna 5 x dziennie warzywa i owoce

  Kluczborska „Piątka” dba o zdrowie najmłodszych!

  Już 13 lat w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im.Emilii Plater w Kluczborku organizowana jest akcja „5 x dziennie warzywa i owoce” w ramach projektu „Trzymaj formę”. Jednak  w tym roku było trochę inaczej…

 • DSC_7329.JPG

  Pasowanie uczniów klasy Ia

  Na skutek wszystkim znanej reformy szkolnictwa po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii naszej szkoły
  pierwszoklasistami zostało tylko szesnastu uczniów.

  9 listopada 2016r., w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę. Uczniowie wraz z wychowawcą Zofią Wietrzyk
  i nauczycielem wspomagającym Beatą Urbaniak przygotowali przedstawienie teatralne
  pt. ”O przebiegłym wilku i sprytnym Zielonym Kapturku” w którym wzięły udział wszystkie dzieci.

 • Wiem_co_,mowie_3.jpg

  WIEM CO MÓWIĘ

        W listopadzie 2016 roku nasza szkoła wzięła udział w przedsięwzięciu ,,Wiem co mówię”. Gościliśmy Panią Prezes S. Fusiarz, która opowiadała o profilaktyce chorób nowotworowych głowy i szyi. Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w spotkaniu z osobą laryngektomowaną. Przeprowadzona prelekcja  uświadomiła młodzieży, że wiele zagrożeń wynika z niezdrowego trybu życia (alkohol, papierosy). 

                                      Dziękujemy             

 • Bezpieczenstwo_w_Internecie_(1).JPG

  Spektakl profilaktyczny - przemoc w Internecie

  10 listopada 2016r. odbył się w naszej szkole spektakl przedstawiony przez teatr ,,Inspiracje" z Krakowa.
  Spektakl dotyczył przemocy w Internecie  i odbył się w dwóch turach:
  dla klas I-III pod hasłem ,,W krainie Bajtów" oraz klas IV-VI ,,Wyjść poza schemat".

 • 01.jpg

  Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

        W dniu 09.11.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 98 rocznicy Odzyskania NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości to ważna uroczystość państwowa. Jest obchodzona dla upamiętnienia 11 Listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.  

 • Ratujemy_i_uczymy_ratowac_(1).JPG

  Ogólnopolska akcja bicia rekordu ,,Ratujemy i uczymy ratować"

  Dnia 17.10.2016r uczniowie  naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Guinness World Records  w resuscytacji krążeniowo -oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób, w ramach realizacji    Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Po raz kolejny pragnęliśmy pokazać, że udzielanie pierwszej pomocy jest bardzo proste. Pamiętajmy 2 wdechy 30 uciśnięć!

 • Dzien_Edukacji_Narodowej_2016_17_(2).JPG

  Dzień Edukacji Narodowej

         Uczniowie, rodzice oraz byli i obecni pracownicy PSP nr 5 z OI w Kluczborku spotkali się, jak co roku, na uroczystej akademii szkolnej.  Dyrektor szkoły, pan Marek Tobiasz  przywitał  zebranych wygłaszając przemówienie. Po nim zabrała głos  b. dyrektor placówki pani Irena  Kielar i złożyła serdeczne życzenia wszystkim przybyłym na akademię.     
         Po podniosłej części uroczystości uczniowie klas: 2e, 5b, 6 b oraz grupa dzieci ze świetlicy  zaprezentowali program artystyczny.

 • Europejski_Tydzien_Dysleksji_(7).JPG

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 3-9 X 2016r.

         W październiku 2016 roku już po raz dziewiąty propagowaliśmy wiedzę na temat specyficznych trudności w nauce czytania
  i pisania
  . Uczniowie brali udział w konkursach i pogadankach. Poznali sławne osoby z dysleksją, nauczyli się metod relaksacji oraz wykonywali ćwiczenia ruchowe usprawniające pracę mózgu.
        Wszyscy już wiemy, że UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ TO ,,UCZEŃ PODWÓJNIE WYJĄTKOWY”

   

 • Rozpoczecie_Roku_Szkolnego_2016_17_(2).JPG

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

  Jak co roku 1 września odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2016/17.

  Dyrektor szkoły Marek Tobiasz oraz uczniowie klasy 6c  Agata MIsiak i Dominik Moskal przywitali całą społeczność szkolną po dwumiesięcznej przerwie. Dyrektor przypomnial o prawach i obowiązkach uczniów i zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i na jej terenie oraz życzył uczniom jak najlepszych wyników w nauce. Następnie uczniowie zobaczyli przedstawienie przygotowane przez klasy 2a, 5a i 6a pod kierunkiem p.Zofii Wietrzyk i Aliny Czekańskiej. Tańczono, śpiewano i wspominano minione wakacje. Po zakończonej części artystycznej wszystkie dzieci spotkały się z wychowawcami w klasach.

 • Archiwum wydarzeń

drukuj
powrót