Wydarzenia

 • zyczenia_dla_Polski_1.jpg

  ,,Życzenia dla Polski" posumowanie konkursu


  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Życzenia dla Polski”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów o czym świadczą liczne prace. Zostały one przedstawione w holu głównym naszej szkoły.  Najmłodszy jego uczestnik to pierwszoklasista Mikołaj Gocha. Uczniowie wykonali prace z dużym zaangażowaniem, pomysłowością i różnorodnością formy wykonania. Wśród życzeń były wiersze oraz  prace plastyczne. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria prace zostały nagrodzone ocenami celującymi  i bardzo dobrymi oraz dodatnimi punktami z zachowania.

  Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy wielu sukcesów w nauce:

  Organizatorem konkursu była klasa V B pod opieką Pani Bogusławy Golnik i Michała Lewandowskiego.

 • 1[5].jpg

  „Niepodległa od stu lat” podsumowanie konkursu dla kl. IV - VI

      Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, którego celem było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości.  Kryterium oceny prac konkursowych był sposób ujęcia tematu, atrakcyjność formy oraz zaangażowanie . Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dodatnie punkty z zachowania (10pkt) za wzorową postawę patriotyczną oraz oceny celujące i bardzo dobre z historii.

 • Rekord_dla_Niepodleglej_w_PSP5_1.JPG

  100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  ,,Rekord dla Niepodleglej"

  W dniu 9 listopada o godz. 11.11  cała społeczność szkoły odśpiewała hymn Polski. Z radością i dumą wyśpiewaliśmy z całą ojczyzną: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten dzień.

 • BOHATERON_-_kartka_dla_powstanca_(1).JPG

  Projekt BOHATERON - kartka dla powstańca

  Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

 • Pasowanie_2018_(1).JPG

  Uroczyste Pasowanie uczniów klas I

  Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

  W dniu 18 października 2018r., odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.

 • Ratujemy_i_uczymy_ratowac_2018_(1).JPG

  Bicie rekordu resuscytacji krążeniowo- oddechowej

  Dnia 16.10.2018r. po raz kolejny wzięliśmy udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji  krążeniowo- oddechowej przez jak największą liczbę osób. W tym roku mieliśmy do dyspozycji 10 fantomów, dzięki Radzie Rodziców oraz burmistrzowi naszego miasta Jarosławowi Kielarowi, który był razem z nami w tym dniu. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Tegoroczny wynik to 484- pobiliśmy zeszłoroczny rekord!!!! Brawo!!!

 • DEN_2018_(0).JPG

  Dzień Edukacji Narodowej

      W dniu 15.10.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele ,pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
   Dyrektor szkoły, pan Marek Tobiasz przywitał zebranych, wygłosił przemówienie i złożył życzenia nauczycielom ioraz pracownikom szkoły. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców pan Mateusz Dybka życząc wszystkim sukcesów w pracy.

 • Certyfikat.jpg

  Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek

  15 i 22 października 2018 r. w naszej szkole w ramach,,Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek"  odbył sie turniej dla klas 4,5,6 oraz  klas 7, 8 i 3 Gimnazjum, w którym uczniowie realizowali  zadania z konstrukcji i programowania robota LEGO MINDSTORMS EV3. Poszczególne klasy wykonywały również prace plastyczne i modele robotów  pod hasłem ,,Robopiątek".
  W tych dniach na zajęciach informatyki uczniowie naszej szkoły uczyli się  kodowania na stronie studio.code.org.
  Organizatorami akcji byli nauczyciele Informatyki B. Lewandowska, M. Lewandowski, M. Mielczarek.

 • List_Leny_kl4e.jpg

  Piszą o nas w Kulisach Powiatu

  List Leny Urbaniak, uczennicy klasy IV E został opublikowany w gazecie lokalnej   jako zdjęcie tygodnia. Takie zadanie pisali wszyscy uczniowie w klasie  na lekcji języka polskiego. Uczennica wysłała swój list do Kulis Powiatu i została zaproszona do dalszej współpracy.                                                                                    

   Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu.

   wychowawczyni B. Golnik, K. Kaliciak z klasą IVE

 • Wycieczka_do_Opola_kl_5b_i_3cGimn_(1).JPG

  Wycieczka klasy VB i 3C Gimnazjum do Opola

 • DYSLEKSJA_2018_(1).jpg

  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

  1-7 października 2018r. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem ,,Motywacja w Dysleksji: nasze mocne strony".

 • Wycieczka_Markotow_kl_4e_(1).jpg

  Wycieczka do Markotowa klasy IVe

  2 października 2018r. klasa IVe wybrała się na wycieczkę do Markotowa, do Pracowni Ceramicznej.

  Na miejscu dowiedzieliśmy się skąd się bierze glina, potem mogliśmy bawić się i lepić co tylko sobie wymarzyliśmy(wieża obserwacyjna, mini zoo, wymarzony obiad).
  Mieliśmy okazję pracować przy "prawdziwym"kole garncarskim. Brudni, ale szczęśliwi zjedliśmy kiełbaski z grilla. Czekała nas jeszcze inna atrakcja-przejażdżka bryczką.

  To był radosny dzień.
 • Wycieczka_kl_7b_i_7c_(1).jpg

  Ciekawa lekcja w terenie

     2 października br. klasy 7b i7c wraz z paniami: Joanną Sierakowską, Urszulą Baron-Gochą i Anną Gulką wybrały się na wycieczkę do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.   Pogoda nie dopisała, ale ścieżka edukacyjna, którą wędrowały dzieci była bardzo interesująca. Panie przewodniczki opowiadały o lesie i jego mieszkańcach. Szukano: liści i nasion, rozpoznawano różne gatunki drzew i krzewów, zaznajomiono się z zasadami panującymi w lasach: „My ludzie jesteśmy gośćmi, a zwierzęta zaprosiły nas do swojego domu”

 • Swieto_pieczonego_ziemniaka_4b_(1).JPG

  Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie 4 b

    Miesiąc nauki za nami. Trochę się już znamy, ale żeby bardziej się poznać i zintegrować, pojechaliśmy w piątek 5 października 2018r., do Agrochatki do Biadacza. To miejsce wyjątkowe, gdzie można łączyć naukę z zabawą. I tak było w piątek. Nasz wyjazd odbył się pod hasłem- Święto Pieczonego Ziemniaka.

 • opowiesci.jpg

  OPOWIEŚCI Z NIEPAMIĘCI

  29 września 2018r. klasa 4 b z wychowawcą uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu przygotowanym przez Poznański Teatr Animacji. „Opowieści z niepamięci” to fragmenty prasłowiańskiej mitologii z wykorzystaniem legend o  magicznych istotach.

 • klasa_4c_(1).jpg

  Spotkanie klasy IV E z Michałem Marciniakiem

  W czwartek 26.09.2018 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego na godzinie wychowawczej odbyło się spotkanie klasy IV E z absolwentem naszej szkoły Michałem Marciniakiem, który opowiadał o swojej pasjach i zainteresowaniach przyrodniczych. Na  zajęcia przyniósł agamy, patyczaki, straszyki, mrówki, karaczany, świerszcze, wylinki pająka Ptasznika itp. Uczniowie byli zachwyceni. Zobaczcie sami…

 • 20180927_093547.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  WYCIECZKA KLASY VIII B - DYWIZJON 303

  27 września, niedługo po premierze kinowej filmów „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i „303. Bitwa o Anglię”, odbyła się wycieczka szkolna klasy VIII B do Muzeum Dywizjonu 303. Wyjazd został  zorganizowany przez wychowawczynię p. Bożenę Kalitan, z udziałem p. Marioli Sobeckiej-Drozdy.

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

 • Gogolin_2018_(1).jpg

  Olimpiada sportowa „Bez Barier”

  13.09 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w olimpiadzie sportowej „Bez Barier”  która odbywała się w Gogolinie. Jest to już drugi wyjazd naszej sportowej drużyny.

 • zespol_wokalny_od_lewej_Dominika_Michon,_Natalia_Swiatly,_Emilia_Marciniszyn,_Martyna_Paszek_i_Wiktoria_Pychynska.jpg

  XI Powiatowy Jarmark Ziemi Kluczborskiej

  Tegoroczny jarmark został zorganizowany w dniach 13-14 września 2018r., w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 "Niepodległa dla wszystkich", przez Starostwo Powiatowe, a ściślej - przez Referat Promocji.
   

 • Dzien_kropki_2018_(1).JPG

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

  14 września 2018r odbyło się w naszej szkole Święto  kreatywności i odkrywania talentów - uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli na sobie  ubrania  w  kropki. 
  W tym dniu na długiej przerwie (po trzeciej lekcji na hol SP) uczniowie brali  udziału w zabawach 
  kreatywnych, sesji zdjęciowej w kropki, nauce kręcenia hula hop, konkursie plastycznym w kropki i ... 

   
 • zdj_Przedwiosnie.jpg

  Narodowe czytanie

  7 września 2018r. klasa VIIc wraz z wychowawczynią uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. To najpopularniejsze przedsięwzięcie promujące czytanie klasyki literatury polskiej, a zarazem siódma edycja tej wyjątkowej akcji, która została zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego br.

 • Rozpoczecie_Roku_Szkolnego_2018_19_(1).JPG

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

   Dnia 3 września 2018r. w PSP nr 5  w Kluczborku nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019.

    O godzinie 8.30 uczniowie klas I-IV , a o godz. 10:00 uczniowie klas V-VIII spotkali się na uroczystej akademii. Przybyło mnóstwo gości: rodziców, opiekunów dzieci z klas pierwszych, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Pan dyrektor Marek Tobiasz przywitał wszystkich bardzo  serdecznie życząc wszystkim samych sukcesów w nadchodzącym roku oraz  przypomnial o prawach i obowiązkach uczniów i zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i na jej terenie.

   Po zakończonych akademiach uczniowie oraz wychowawcy udali  się do klas na pierwsze spotkanie po wakacjach.  

 • Archiwum wydarzeń

drukuj
powrót