Pasowanie uczniów klasy Ia

 

Na skutek wszystkim znanej reformy szkolnictwa po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii naszej szkoły pierwszoklasistami zostało tylko szesnastu uczniów.

9 listopada 2016r. , w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę. Uczniowie wraz z wychowawcą Zofią Wietrzyk
i nauczycielem wspomagającym Beatą Urbaniak przygotowali przedstawienie teatralne pt. ”O przebiegłym wilku i sprytnym Zielonym Kapturku”,
w którym wzięły udział wszystkie dzieci. Rodzice wykonali dla swoich milusińskich przepiękne stroje. Uczniowie na czas przedstawienia  zamienili się w zajączki, wiewiórkę, ptaszki, a nawet w drzewka. Główne role zagrali Zielony Kapturek i oczywiście sprytny wilk. Przedstawienie miało zaskakujący finał, bo nasz bohater Zielony Kapturek nie zapytał babci  w końcowej części historii „ dlaczego babcia ma takie wielkie zęby??????”. To doprowadziło wilka do szewskiej pasji i jego ucieczki do lasu. Śmiechu było co nie miara! Uczniowie ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem opiekunów Marioli Żurek i Marii Godniak przygotowali dla gości muzyczną niespodziankę.

                W dalszej części uroczystości nastąpiło pasowanie na ucznia. Następnie  uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi tarczami, dyplomami, a nawet słodkim upominkiem zasponsorowanym przez Burmistrza Miasta Kluczborka Jarosława Kielara i Dyrektora Administracji Oświaty Elżbietę Pietrzykowską. Uroczystość uświetnił również przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły Mateusz Dybka.

Po wykonaniu pamiątkowych fotografii wszyscy zebrani udali się na słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców.

drukuj
powrót