Odwiedziny w DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ w ramach akcji #RazemNaŚwięta

W dniu 18.12.2018r. uczniowie klasy integracyjnej VI d wraz z nauczycielkami – paniami Aleksandrą Protter i Magdaleną Musiał–Krupicką udali się z przedświąteczną wizytą do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku. Wzięli ze sobą zebrane materiały do terapii zajęciowej oraz oczywiście przygotowane wcześniej pierniczki.

Podopieczni DPS już z niecierpliwością oczekiwali młodych ludzi oraz z radością i wzruszeniem ich powitali. Nasi uczniowie obdarowali ich pierniczkami i zaprosili do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których wspólnie wykonywali świąteczne ozdoby. Praca przebiegała w serdecznej, ciepłej atmosferze, a dodatkowo jedna z terapeutek DPS grała na pianinie kolędy, które wszyscy wspólnie śpiewaliśmy.

Na koniec wizyty dyrektor Domu Pomocy Społecznej w imieniu własnym oraz mieszkańców Domu przekazał serdeczne podziękowania za odwiedziny i przeprowadzone warsztaty.

Ta przedświąteczna wizyta dała wiele radości podopiecznym DPS, a naszym uczniom pokazała, jak ważna jest pamięć o ludziach starszych i samotnych.

#RazemNaŚwięta