Jasełka 2017

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki

Upłyną piękne chwile polskiej Wigilii,

Ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole,

W kochającym rodzinnym kole”.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 3c Jasełka, które zostały wystawione dnia 20 grudnia 2017r., pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Szczepańskiej. Szkolny chór pod kierunkiem p. Marleny Oszczypko ubogacił Jasełka pięknie wykonanymi kolędami.

W pięknej bożonarodzeniowej scenerii zostaliśmy wprowadzeni w wydarzenia sprzed 2 tysięcy  lat. Kiedy to „Dnia jednego o północy, w Betlejem, w małej stajence, nocą, gdy spał świat cały, Najświętszej Maryi Panience narodził się Jezus mały”. Uczniowie wraz  z nauczycielami nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami. Wiele pracy włożone w przygotowanie przedstawienia sprawiło radość wszystkim oglądającym.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał  dyrektor szkoły p. Marek Tobiasz, który podziękował uczniom za występ, oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.