ANDRZEJKI DLA KLAS I - III

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, … wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce 30 listopada dzięki Radzie Rodziców przy PSP nr 5 z OI w Kluczborku, która zasponsorowała uczniom klas I – III wraz z wychowawczyniami zabawę andrzejkową. Zabawę poprowadziła firma Figiel, która zapewniła wszystkim uczniom wiele atrakcji.

Wszyscy bawili się doskonale przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Chętni uczniowie mogli dowiedzieć się, kim będą w przyszłości. Zabawa była baaardzo udana. Dziękujemy!