Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodzono w naszej szkole bardzo uroczyście. Dnia 05 maja 2017 r. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w akademii przygotowanej z tej okazji.
         Zaprezentowane teksty zwracały uwagę na tradycje narodowe, wydarzenia, symbole, które powinny być ważne dla każdego Polaka, bo ".... naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". Młodzi "aktorzy" z klas V a, VI c, IV c, II a, którzy wcielili się w postacie króla, posłów sejmowych i recytatorów, starali się pokazać nastroje ludu Warszawy, ich obawy i nadzieje w tym  historycznym dla Polski momencie.

Słowa przeplatane pieśniami w wykonaniu chóru pod opieką pani Marleny Oszczypko przeniosły wszystkich na moment do Warszawy w dzień 3 maja 1791, gdy król Stanisław August Poniatowski podpisał i ogłosił treść konstytucji. Całość przedstawienia zwieńczyła piosenka pt. „Ojczyzna” .
Akademia została przygotowana przez panią Alinę Czekańską, Małgorzatę Pajor, natomiast dekoracje wykonała pani Halina Frąsiak-Czumałowska.

W przedstawieniu słowno-muzycznym uczestniczyli uczniowie kl. VI c –Marta Dzięgiel, Agata Misiak, Emilia Dokupil, Hanna Dąbrowska, Dominik Moskal; kl. V a Aleksandra Ciupke, Maja Zarucka, Patryk Hofman, Marcel Wąsiak, Emilia Mrugała, Ada Dowha, Jakub Wiśniewski ; kl. IV c – Filip Mysiura; kl. II a – Hanna Mormul, Justyna Pychyńska, Oliwia Wośko, Oskar Pokorski, Filip Pokorski oraz chór szkolny. Natomiast utwór muzyczny został odegrany na keyboardzie przez ucznia kl. V a Igora Paluszczaka, a prezentację poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawili uczniowie kl. VI c – Konrad Biczysko
i Kacper Łoś.

Opracowała Alina Czekańska